Your browser does not support JavaScript!

Spojená škola | Gyulu Szabóa 21 | Dunajská Streda
             Közös Igazgatású Szakközépiskola

Hrať sachy je zábava

V dunajskostredskej Strednej odbornej škole, Gyulu Szabóa 21 má šachová hra tradíciu. V roku 2010 zorganizovala škola prvý raz pre žiakov školský šachový turnajo putovný pohár. Žiaci sa každý rok zapoja do súťaže v hojnom počte. Tak to bolo aj tento rok, 14. februára sa už ôsmykrát stretli žiaci zmerať si sily. Tento deň 14 žiakov strávilo spolu pekné predpoludnie. Do súťaže sa zapojili aj dve žiačky a 2 žiaci študujúci učebný odbor automechanik a boli mimoriadne úspešní.
Víťazom turnaja sa stal Márk Herdics, žiak tretieho ročníka, jeho meno sa dostalo aj na putovný pohár. Na druhom mieste sa umiestnil Ján Cseh a Zoltán Dudás obsadil tretie miesto. Poslední dvaja uvedení žiaci študujú v prvom ročníku nadstavbového štúdia na našej škole. Na konci súťaže zástupca riaditeľky školy Ladislav Takács odovzdal žiakom diplom a víťazovi pohár.