Your browser does not support JavaScript!
     
Spojená škola | Gyulu Szabóa 21 | Dunajská Streda
             Közös Igazgatású Szakközépiskola



Gyakorlat teszi a mestert



November 21-én a dunaszerdahelyi Szabó Gyula 21 Szakközépiskola kétéves felépítményi gazdasági informatika szakos végzős diákjai izgatottan készültek a szakérettségi előtti nagy megmérettetésre: a szakmai gyakorlatuk alatt elsajátított tudás és ismeretek bemutatására.
A tanulók az ősz folyamán egy hónapos szakmai gyakorlaton vettek részt a régió vállalataiban, intézményeiben. A szakmai gyakorlat célja, hogy a diákok megismerkedjenek egy vállalat szervezeti és szakmai felépítésével, valós körülmények között készüljenek későbbi munkájukra, valamint alapvető ismereteket szerezzenek a szakirányuknak megfelelő gyakorlati közgazdasági és informatikusi feladatokból. Ezúton is köszönjük mindazoknak a vállalkozóknak, vállalatoknak és a községi hivatalok alkalmazottainak, hogy fogadták és felügyelték diákjainkat, valamint tevékenységüket mindvégig hasznos tanácsokkal segítették.
A tanulók számára újszerű helyzet alakult ki: az iskola helyett egy hónapig reggelente munkába kellett indulni. Az elvégzendő feladatok is sokrétűek voltak:meg kellett ismerkedniük a választott cég, hivatal tevékenységi körével, szervezeti felépítésével, az alkalmazott könyvelési módszerekkel, bérezéssel, a vállalatnál használt szoftverek és hardvereszközök kezelésével, az adminisztrációs, raktározási, logisztikai folyamatokkal.
Egy hónap múlva a munkahelyet ismét az iskolapadok váltották fel, ahol a diákoknak a multimédia tantárgy keretében az elsajátított ismeretek alapján egy félórás bemutatót kellett összeállítaniuk a saját szakgyakorlatukról. Szorgalmasan készültek a prezentációk, melyeket a diákok korszerű technikai eszközök segítségével kivetítőn figyelve, vezeték nélküli bemutatóeszközt használva előre ki is próbálhattak.
A befektetett munkának végül meg is lett a gyümölcse. Novemberben minden végzős diák fél órás prezentáció alatt mutathatta be az alsóbb évfolyamba járó iskolatársainak és a tanári karnak, hogyan képes önállóan, a lényeget összefoglalva technikai eszközök támogatásával előadni, ismereteit bemutatni, a vitában felmerülő kérdésekre megfelelően reagálni. A prezentációk nagyon szépen sikerültek, mind a tanulók, mind a tanárok nagy megelégedésére, amit a kapott jegyek híven tükröztek is.
A képen a kiváló prezentációk készítői: Cseh János, Egyházi Judit, Györög Tímea, Mészáros Bálint, Tóth István. A tanulásra fordított energia, idő és a szorgalmas munka meghozta az eredményét, mert a diákok többségét a szakmai gyakorlat alatt nyújtott teljesítményük alapján a vállalatok fél év múlva az érettségi után visszavárják mint jövendő munkaerőket.
Bízunk abban, hogy a gyakorlat és az elméleti tudás ilyen típusú összekapcsolásával a diákjaink a szóbeli kommunikáció és az előadóképesség terén is olyan tapasztalatokat szereztek, melyeket eredményesen tudnak majd hasznosítani az érettségin, és később a munkahelyeken is.

Magyarics Mónika, informatika tanár



« back



Today is name day Csongor
2024.Apr.16.